KKlogo

„Spatřil jsem v psích očích prchavý výraz pobaveného pohrdání       

a jsem přesvědčen, že psi si v podstatě myslí, že lidé jsou blázni.“      

John Steinbeck    

Výcvikáři


MVDr. Kristýna Rýglová

Kristyna.jpgVýcviku zvířat se věnuji již od 15 let. Původně jsem se věnovala výcviku koní a jezdectví. Se sportovní kynologií jsem začala před 13 lety s mojí fenou Agorou (výmarský ohař). Sportovní kynologie se stala mým velkým koníčkem. Zaujala mě kvůli své náročnosti, detailnímu  provedení cviku a jasně stanovenému řádu a pravidel. Složily jsme s Agorou hodně zkoušek a absolvovaly řadu závodů, téměř vždy s krásným umístěním. Věnovaly jsme se i obedienci, canisterapii a naší největší společnou vášní se stala záchranařina (hlavně sutinové vyhledávání), která jí šla fakt perfektně a ve svých 10 letech složila dvě náročné zkoušky. Složila jsem také zkoušky: ZZO, ZZO1, ZOP, ZPU1, Upr1 (poslušnost dle IPO1), BH, OBZ, OBI1, canisterapeutické zkoušky, RH-TE sutinové vyhledávání.

Momentálně mám dvě feny Německého ovčáka - Ypsu 3 roky a Taru 7 let, s kterými pokračujeme ve sportovní kynologii, záchranařině a canisterapii. Moc rády děláme různé triky, dogdancing a dogfrisbee :))

Své znalosti veterináře propojuji s čínskou veterinární medicínou, kterou jsem studovala 5 let. Mám také znalosti a zkušenosti s podáváním Bachových esencí.

Několik let jsem vedla lekce v Psí školičce BaF. Nyní vedu již 7 rokem Psí Akademii Agora.

Moje lekce sportovní kynologie zpestřuji netradičními cviky, triky, prvky dogdancingu, armádními cviky. Věnuji se praktické poslušnosti, která je v současné době nejvíce potřeba. Např. nasazování koše, přivolání za jakékoliv situace, otevírání tlamy a manipulace se psem, chůze na prověšeném vodítku na vycházkách, přeprava v kenele, naskakování do kufru, povel místo, pozitivní manipulace při ošetřovaní psa (např. kapaní do očí a uší) .... a mnoho dalších cviků, které potřebujete v běžném životě a dle vašeho přání.

Další moje  činnost je řešení nežádoucího chování a poruchy chování. Problém řeším komplexně i pomocí západní a východní veterinární medicíny.


Ing. Tamara Šamanková

medailon2.jpg

Nejčastěji se věnuji majitelům psů, kteří nemají žádné sportovní ani zkouškové ambice. Učím obyčejné lidi, jak se domluvit se svým neobyčejným psem. Jak říct psovi, co po něm chci, a jak rozumět tomu, co mi říká pes. Že nezáleží na tom, jakého plemene je jejich pes, všichni se mohou naučit základní věci, které usnadní společný život.

Deset let vedu Psí školičku BaF, kde se snažím vysvětlit lidem, že se psem můžou prožít spoustu legrace, relaxace a nezapomenutelných zážitků, a přesvědčuji je, že když se naučí spolu komunikovat, může být každý pes skvělým parťákem.

Mám třináctiletého amerického kokršpaněla Barda (Bard Dream Maronna), který kromě výstav nutných k uchovnění postupně prošel výcvikem a řadou závodů.

  • ve sportovní kynologii - všechny základní zkoušky poslušnosti - ZOP, ZZO, BH, malá plemena – ZMMP, stopy a pachové práce – StPr1, FPr1
  • v obedienci - OBZ, OB1, podzim 2018 první start v OB2
  • v dogdancingu - titulu Master of Dogdancing 1. stupně

S Bardem i bez něj jsem absolvovala řadu seminářů (hensenwerk, první pomoc pro psy, Gabby Harris, František Šusta, Lucie Gabrielová, Romana Polická a další). 

Heslo: Všichni pejsci jsou chytří a šikovní


Denisa Smíšková

Denisa

Do světa kynologie mě přivedla moje první fenka už v roce 2009, byla to tvrdohlavá a svá border kolie Cora, se kterou jsme si složily zkoušky ZZO, ZOP, BH, StPr3, VZ, ZZO1 a ZVOP. Spolu jsme se účastnily seminářů na různá témata a vyzkoušely jsme všelijaké psí sporty a závody. Společně jsme se i pustily do vedení kurzů a v roce 2011 se ze mě stala výcvikářka. Vedla jsem od té doby výcvikové kurzy zabývající se výchovou štěňat, výchovou pro běžnou poslušnost s přípravou k základním zkouškám. Ve stejném roce jsem založila i chovatelskou stanici border kolii Satis Sumnium, která má aktuálně již třetí vrh.
Po čase se k nám do party přidala další fenka border kolie Nimzi, se kterou jsem se začala intenzivně věnovat obedienci, pasení a okrajově i sportovní kynologii. Společně jsme poskládaly zkoušky ZZO, ZOP, BH, StPr3, ZZO1, IBGH1, ZVOP, HWT, IHT1, OBZ, OB1 a F1. V obedienci jsme se obě zhlédly a na závodech jsme se umisťovaly na stupních vítězů. Nejcennějším úspěchem pro mě je 2. místo na Mistrovství republiky v kategorii OBZ, kdy Nimza měla jen 2 roky a se závody jsme teprve začínaly.  Z prvního vrhu u nás zůstala Riška, se kterou se věnujeme především obedienci a společně jsme již složily OBZ, OB1, ZOP, ZZO, BH-VT, IBGH1, NHAT, ale rozhodně to ještě není vše, na co se chystáme.
Mojí snahou je vést výcviky za pomoci pozitivní motivace s individuálním přístupem k danému psu vzhledem k rase, povaze, temperamentu, zkušenostem majitele. Největší mou radostí je vidět, jak svěřenci dělají pokroky a plní si společně s majiteli sny a když mají ambice skládat zkoušky z obedience a sportovní kynologie a povede se, to je pak největší radost. Krom kynologie, ve které se stále vzdělávám se zabývám i výživou psů formou Barfu, kterou praktikuji již 10 let s pozitivními výsledky u svých fenek. Budu ráda, když se potkáme na lekcích.


Světlana Zouharová

zouharová.jpgJmenuji se Světka Zouharová a výcviku psu se věnuji již mnoho let. Jak řekla moje kamarádka: „Pejskařina není koníček, ale kůň jak kráva!!!” 

Dříve jsem se věnovala výcviku vodicích psů, takže ještě můžete v Brně potkat moje bývalé žáky, kteří pomáhají svým páníčkům.

Sama mám dva psy, oba adoptované, jeden je kříženec holandského a německého ovčáka Tái, druha je Barča a je kříženec všeho možného. Oba jsou velice šikovní. Táie připravují na sportovní kynologii a Barču na obedience.

Připravují psy na zkoušky podle národního i mezinárodního řádu. Ovšem i běžné soužití se psem musí být příjemné jak pro pána, tak i pro psa, proto pomáhám lidem při běžném výcviku naučit se fungovat s vaším pejskem tak, že procházky i společně chvíle doma jsou radostí. Formou her a pozitivního podmiňování se učíme fungovat se svým čtyřnohým kamarádem.

Sama se pořád vzdělávám, navštěvuji různé semináře (F. Šusta, Z. Wildmanova První pomoc pro psy), tréninkové akce, zajímám se o novinky v kynologii a výživě psů. Rovněž se věnuji i nápravě problémového chování jako je bázlivost, strachová agrese na lidi i na psy. Pokud potřebujete se psem řešit již zmíněné problémy, ozvěte se a domluvíme si tréninkový plán na odbourání těchto potíží.

Ráda vás uvidím na svých tréninkových lekcích!


inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.