KKlogo

„Spatřil jsem v psích očích prchavý výraz pobaveného pohrdání       

a jsem přesvědčen, že psi si v podstatě myslí, že lidé jsou blázni.“      

John Steinbeck    

Výcvikáři

Barbora Píšová

instruktorka-bara.jpgKynologii je věnuji zhruba 16let, kdy jsem začínala s bílými švýcarskými ovčáky. Byli to především parťáci do nepohody, věnovali jsme se výcviku poslušnosti, stopování a později pasení. Poslední roky jsem přešla na sportovní kynologii, kterou děláme naplno. Zaujala mě především svojí korektností a vysokými požadavky na psovoda i psa. Zkušenosti neustále sbíráme při výcviku mezi psovody PČR, založeným na pozitivních metodách Balabanova, Sčučky, nebo Barta Belona.

  

 

 

  

 

   


Ing. Tamara Šamanková

Instruktorka Tamara Šamánková

Nejčastěji se věnuji majitelům psů, kteří nemají žádné sportovní ani zkouškové ambice. Učím obyčejné lidi, jak se domluvit se svým neobyčejným psem. Jak říct psovi, co po něm chci, a jak rozumět tomu, co mi říká pes. Že nezáleží na tom, jakého plemene je jejich pes, všichni se mohou naučit základní věci, které usnadní společný život.

Deset let vedu Psí školičku BaF, kde se snažím vysvětlit lidem, že se psem můžou prožít spoustu legrace, relaxace a nezapomenutelných zážitků, a přesvědčuji je, že když se naučí spolu komunikovat, může být každý pes skvělým parťákem.

Mám jedenáctiletého amerického kokršpaněla Barda (Bard Dream Maronna), který kromě výstav nutných k uchovnění postupně prošel výcvikem a řadou závodů.

  • ve sportovní kynologii - všechny základní zkoušky poslušnosti - ZOP, ZZO, BH, malá plemena – ZMMP, stopy a pachové práce – StPr1, FPr1
  • v obedienci - OBZ, OB1, podzim 2018 první start v OB2
  • v dogdancingu - titulu Master of Dogdancing 1. stupně

S Bardem i bez něj jsem absolvovala řadu seminářů (hensenwerk, první pomoc pro psy, Gabby Harris, Franitšek Šusta, Lucie Gabrielová, Romana Polická a další). V současné době trénujeme v Czech nosework clubu z.s. pachové práce.

Heslo: Všichni pejsci jsou chytří a šikovní


Světlana Zouharová

zouharová.jpgJmenuji se Světka Zouharová a výcviku psu se věnuji již mnoho let. Jak řekla moje kamarádka: „Pejskařina není koníček, ale kůň jak kráva!!!” 

Dříve jsem se věnovala výcviku vodicích psů, takže ještě můžete v Brně potkat moje bývalé žáky, kteří pomáhají svým páníčkům.

Sama mám dva psy, oba adoptované, jeden je kříženec holandského a německého ovčáka Tái, druha je Barča a je kříženec všeho možného. Oba jsou velice šikovní. Táie připravují na sportovní kynologii a Barču na obedience.

Připravují psy na zkoušky podle národního i mezinárodního řádu. Ovšem i běžné soužití se psem musí být příjemné jak pro pána, tak i pro psa, proto pomáhám lidem při běžném výcviku naučit se fungovat s vaším pejskem tak, že procházky i společně chvíle doma jsou radostí. Formou her a pozitivního podmiňování se učíme fungovat se svým čtyřnohým kamarádem.

Sama se pořád vzdělávám, navštěvuji různé semináře (F. Šusta, Z. Wildmanova První pomoc pro psy), tréninkové akce, zajímám se o novinky v kynologii a výživě psů. Rovněž se věnuji i nápravě problémového chování jako je bázlivost, strachová agrese na lidi i na psy. Pokud potřebujete se psem řešit již zmíněné problémy, ozvěte se a domluvíme si tréninkový plán na odbourání těchto potíží.

Ráda vás uvidím na svých tréninkových lekcích!


inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.